آیا هنوز طرح های لایه باز کاربرد دارند ؟

آیا هنوز طرح های لایه باز کاربرد دارند ؟

امروز که برای شما این مطلب ر ا می نویسم حدود 3 سال از راه اندازی وب سایت همیار گرافیک می گذرد . در این مدت فراز و نشیب های زیادی را کنار یکدیگر تجربه کرده ایم . با طراحان گرافیک زیادی در ارتباط بودیم و سعی کرده ایم با آن ها به پای صحبتشان بنشینیم .

تیتر این موضوع درباره استفاده از طرح لایه باز گرافیکی است که آیا هنوز این طرح ها کاربردی هستند یا نه در حد یک ریتم های فراموش شده استفاده می شود . امروز می خواهم برای شما از یک فاجعه صحبت کنم . فاجعه ای که اگر جلوی ان گرفته نشود آینده ای خاموش را شاهد هستیم .

چرا طراحان گرافیک انقدر به وکتور ها وابسته شده اند ؟

این روزها شاهدیم که بیش از 90 درصد کاربران و طراحانی که در حوزه تولید طرح های گرافیکی فعال هستند به جای خلاقیت به کپی برداری روی آوردند و این نشان از یک بیماری کپی دارد .

کپی نباید این میزان استفاده شود . بلکه وکتور ها را باید به عنوان چاشنی در طراحی استفاده نمایید . طرح هایی که این روزها می بینیم از چاشنی گذشته اند و دقیقا همان طرح آماده به عنوان یک طرح بصری کامل و جدید ارایه می شود این کاملا کار اشتباهی است .

ما در همیار گرافیک اگر وکتورها را به صورت رایگان قرار می دهیم به این علت است که شما در برخی مواقع از آن ها استفاده نمایید نه در تمام مواقع و طرح ها .