آیا طرح های شلوغ جذاب هستند ؟

آیا طرح های شلوغ جذاب هستند ؟

برخی از طراحان بر این باور هستند که اگر یک طرح شلوغ باشد یا از عناصر گرافیکی زیادی استفاده شود جذابیت طرح بیشتر می شود ، ایا شما هم که این مطلب را میخواهید همین نظر را دارید ؟ ، اگر نظر شما مثبت حتما این مطلب را بخوانید تا دلایلی را برای شما بیاوریم که کمی نظر شما را تغییر دهیم .

به طور کلی اینکه اساسا بخواهیم بگوییم که یک طرح را با چه مقدار عناصر پیش ببرید یک فرضیه کاملا غیر منطقی ست . یک طراحی باید از ابتدا بر اساس یک ایده ی اولیه شکل میگیرد ، یعنی طراح ابتدا باید یک پیشفرض در ذهن خود داشته باشد تا آن را با توانایی ابزاری پخته تر و اجرا نماید . نکته اینجاست که این را فراموش در طراحی جدا از ایده ، خلاقیت ، توانایی اجرای نرم افزاری . نکته بسیار مهم دیگری هم وجود دارد که آن ها استاندارد های طراحی و نوعی علم طراحی گرافیک می باشد .

شما در علم گرافیک میاموزید که تا چه مقدار طرح های خود از نظر فضای موجود تقسیم بندی کنید . یکی از مواردی در تقسیم بندی چراچوب کلی طرح رعایت می شود این است که فضای خالی طرح را درست و استاندارد تعیین کنید .

حتما باید در طرح مقداری فضا در نظر بگیرید که طرح بیش از اندازه شلوغ نباشد ، دید مخاطب نیاز به مقداری فضا دارد تا بتواند تشخیص دهد در طرح شما چه خبر است . از این به نکته توجه لازم رو داشته باشید همانند برخی طراحان که به این موضوع دقت ندارند نباشید . موضوع فضا خالی و استفاده درست از آن بیش از پیش حائز اهمیت است و بیننده به شدت با دقت بیشتری طرح ها را مشاهده می کند .

4 دیدگاه در “آیا طرح های شلوغ جذاب هستند ؟”

  1. به نظرم طراح های شلوغ باید خیلی دقت میخوان. اگر یکم اشتباه شه تو دیزاین و انتخابشون میتون به جای جذابین خیلی هم زشت بشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.