آیا طراحی گرافیک تنها به نرم افزار بستگی دارد ؟

آیا طراحی گرافیک تنها به نرم افزار بستگی دارد ؟

آیا طراحی گرافیک تنها به نرم افزار بستگی دارد ؟

ضد و نقیض های زیادی مطرح می شود ، خیلی ها باور دارند که اگر یک نرم افزار طراحی گرافیک را انتخاب کنند ، یاد بگیرند و در محدود شرایطی با تمام ابزار موجود یک نرم افزار طراحی گرافیک آشنا شوند . وارد دنیای گرافیک شده اند و باید برای کسب در آمد اقدام کنند .

آیا به نظر چنین توضیح یا باوری درست است یا نه ، اگر ما بخواهیم پاسخ این سوال را بدهیم ، با قطعیت می گویین خیر . این یک باور اساسا اشتباه است . اگر قرار باشد تنها با یادگیری یک نرم افزار طراحی که معروف ترین آن فتوشاپ ، ایلوستریتور ، کورل دراو و … هست شما یک طراح گرافیک باشید ، دیگر جایی برای این صنعت پر چالش وجود نداشت .

باید بدانید گرافیک یک هنر بی نهایت است ، هنری که نمیتوان در یک نرم افزار خلاصه نمود . وقتی صحبت از هنر به وسط کشیده می شود باید بدانید علم هنر و دانش در این زمینه را می بایست افزایش دهید . شما ابتدا یا کنار یادگیری نرم افزار های مرتبط گرافیکی باید علم گرافیک خود را افزایش دهید تا بتوانید وارد این صنعت قدرتمند شوید .

دانش در حوزه گرافیک در مباحث مختلفی باید صورت بگیرد ، شما قرار است وارد دنیایی شوید که نامحدود قلمداد می شود ، افراد زیادی ارزوی فعالیت در این حوزه را دارند که باید با آن ها رقابت سالم و درستی داشته باشید که این رقابت به صنعت گرافیک کشورمان کمک کند .

جدا از این موارد که که بسیار مهم هستند ، قبل از اینکه شما تصمیم بگیرید وارد دنیای گرافیک شوید باید به یک موضوع بسیاری مهم توجه کنید . اینکه به هیچ عنوانی احساسی وارد گرافیک نشوید یا تصمیم نگیرید از امروز بخواهید در این حوزه فعالیت کنید . یک نکته بسیار مهم برای هر فردی که می خواهد وارد یک شغلی شود . علاقه به آن شغل است . علاقه ای که بسیاری به آن توجه ندارند و صرفا برای در امد زایی این کار را انجام می دهند . یکی از عامل های شکست در شغل انتخابی عدم علاقه و استعداد در آن شغل می باشد .

پس بیایید برای انتخاب یک هدف ، ابتدا به استعداد و علاقه خود بیاندیشید سپس تصمیم خود را بگیرید که می خواهید در آن هدف به چه مراتبی برسید .

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.